Minerálny prameň Štavica

Čerstvá pramenitá minerálna voda osvieži každého pocestného. Príjemné prostredie v lone prírody. 9,4 km

V katastri mestečka Tisovec sa nachádza prameň prírodnej minerálnej vody, Šťavica. Táto "tisovská rarita" bola pre svoju vynikajúcu chuť vyhľadávaná už v dávnej minulosti. Jej najstaršia písomná zmienka pochádza z roku 1813.

Koncom 19. storočia a začiatkom 20. storočia bol prameň spomínaný v cestopisoch aj ako kyselka. Neďaleko minerálnej Šťavice sa nachádza aj druhý prameň, ktorý znovu objavili členovia Speleoklubu Tisovec v roku 2008. Tento prameň čistej horskej vody so zvýšeným obsahom horčíka sa nazýva "Dobrá voda".

Areál okolo prameňa bol už v minulosti obľúbeným miestom stretávania sa a po vystavaní amfiteátra sa Šťavica stala centrom kultúrneho života. Bola tu vybudovaná horáreň ako aj štýlová drevená stavba, kde sa konali ľudové veselice a zábavy.

Dnes prebieha snaha o revitalizáciu areálu, kde nájdete lavičky na posedenie, detské ihrisko ako aj zaujímavé drevené sochy v nadrozmernej veľkosti.

Šťavicu nájdete, keď sa vyberiete z Penziónu u Sysľa smerom na Tisovec. Nachádza sa na pravej strane a spoznáte ju podľa označenej tabule.

Nezabudnite si so sebou zobrať prázdnu fľašu, bola by škoda nenačapovať si z tohto minerálneho pokladu.

Izby v našej ponuke

Rezervuj priamo - Book direct

Pri online rezervácií priamo na našom webe rezervujete najvýhodnejšie.

Overiť dostupnosť online
Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím