Muránska planina

Skalné bralá, hlboké lesy, malebné lúky, domov polodivých koní a lykovca muránskeho. To všetko ponúka Muránska planina. 1,2 km

Neprístupné pralesy človekom dlho nedotknuté v srdci Slovenského rudohoria aj tak sa dá opísať náš jedinečný Národný park Muránska planina.

Civilizácia v masívnej miere dodnes neprenikla do ťažko prístupného terénu v centrálnej časti planiny a vďaka tomu si toto územie zachovalo svoj prirodzený ráz.

Muránska planina vás privíta majestátnosťou svojich strmých bralnatých úbočí, malebnosťou horských lúk a pôvabom hlbokých lesnatých dolín.

Kde sa pozriete, všade samá krása. V Hrdzavej doline môžete obdivovať skalnú vežu Ťureň, mohutnú skalnú bránu pod Kľakom, krasové jamy na Veľkej lúke, impozantné výhľady z Poludnice.

Podzemie je popretkávané množstvom jaskýň, z ktorých najrozsiahlejšia je Bobačka, národná prírodná pamiatka. Avšak márne by ste do nej hľadali vstup, nie je sprístupnená širokej verejnosti.

Územie Muránskej planiny je popretkávané sieťou celoročne prístupných turistických chodníkov v celkovej dĺžke viac ako 310 km.

Planinu (ako ju nazývame my, domáci) môžete spoznávať vďaka mnohým turistickým trasám a náučným chodníkom. Medzi najznámejšie patria náučné chodníky: Muránsky hrad, Stožky, Hradová, Tŕstie a Náučný chodník Jakuba Surovca.

Spoznávať ju môžete po vlastných, na bicykloch, na koni a v zime na bežkách. Krásna je v každom čase, v lete či v zime.

Neveríte? Príďte sa presvedčiť na vlastné oči.

Izby v našej ponuke

Rezervuj priamo - Book direct

Pri online rezervácií priamo na našom webe rezervujete najvýhodnejšie.

Overiť dostupnosť online
Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím